Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Mesleklerin önemi ve sahip olması gereken özellikleri nelerdir?

Ana Sayfa » Eğitim ve öğretim » Mesleklerin önemi ve sahip olması gereken özellikleri nelerdir?
Mesleklerin önemi ve sahip olması gereken özellikleri nelerdir?

Mesleklerin önemi ve sahip olması gereken özellikleri nelerdir?

İnsanlar tüm ihtiyaçlarını kendileri sağlayamazlar. Bu yüzden meslekler ortaya çıkmıştır. Örneğin doktorlar hastalarımızı iyileştirirken marangozlar mobilyalarımızı yaparlar. Eğitim için öğretmenlerden, güvenlik için polisten ve askerden yardım alırız. Bu yüzden her mesleğe ihtiyacımız vardır. Meslekler gerekli ve önemlidir.

Her meslek için bazı özel beceriler gereklidir. Örneğin mimarlar güzel çizim yaparlar, berberler makası iyi kullanırlar.

Avukat olmak istiyorum. Bunun için hukuk fakültesinde okumam gerekiyor. Kanunları iyi öğrenip adaleti sağlamaya katkı sunabilirim. Avukat olmak için çok çalışmalıyım.

Doktor olmak istiyorum. Bunun için derslerime çok çalışmalıyım. Araştırma yapıp çok kitap okumalıyım. İnsanları tedavi edebilmeli ve hastalıklardan kurtarmayı öğrenmeliyim.

Fırıncı olmak istiyorum. İnsan sağlığına uygun ekmekler, börekler, çörekler ve pastalar pişirmeliyim. Bunun için beceri sahibi olmalı, araştırma ve deneme yapmayı sevmeliyim. Fırınımı çok temiz tutmalı, ekmeklerimi temiz ve sağlıklı çıkarmalıyım.

Okul servis şoförü olmak istiyorum. Araştırmam sonucunda öncelikle büyüyüp ehliyet almam gerektiğini öğrendim. Ayrıca trafik kurallarını çok iyi bilmeliyim ve uygulamalıyım.

Öğretmenler, öğrencilerini bilgiyle donatarak başarılı olmalarına katkı sağlarlar. Onlar çocukları sever, bilgilerini öğrencileriyle paylaşmaktan mutlu olurlar. Sevgi dolu ve sabırlıdırlar.

Polis, insanlarımızın güvenliği için çalışır. İnsanların canını ve malını korur. Cesurdur. Suç işleyenleri yakalayarak
onları adalete teslim eder.

Veteriner olmak istiyorum. Veterinerler, hasta ve yaralı hayvanların iyileşmesi için çaba gösterirler. Bu yüzden veteriner olmak en büyük hayalimdir.

Mesleklerin önemi ve sahip olması gereken özellikleri nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Damarımda kan gönlümde heyecan Büyüklerimizin telefon numarasını ve evimizin adresini bilmenin faydaları nelerdir? Havada uçuşan sarı yapraklar Kemikler, Kemik Çeşitleri Yerküre modelinde Türkiye’nin bulunduğu yeri kırmızıya boyayınız. Engellilerin zorluklarını ortadan kaldırmak için neler yapılabilir?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Online İlkokul

  Hoşgeldiniz

  Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır