Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Mesleklerin önemi ve sahip olması gereken özellikleri nelerdir?

Ana Sayfa » Eğitim ve öğretim » Mesleklerin önemi ve sahip olması gereken özellikleri nelerdir?
Mesleklerin önemi ve sahip olması gereken özellikleri nelerdir?

Mesleklerin önemi ve sahip olması gereken özellikleri nelerdir?

İnsanlar tüm ihtiyaçlarını kendileri sağlayamazlar. Bu yüzden meslekler ortaya çıkmıştır. Örneğin doktorlar hastalarımızı iyileştirirken marangozlar mobilyalarımızı yaparlar. Eğitim için öğretmenlerden, güvenlik için polisten ve askerden yardım alırız. Bu yüzden her mesleğe ihtiyacımız vardır. Meslekler gerekli ve önemlidir.

Her meslek için bazı özel beceriler gereklidir. Örneğin mimarlar güzel çizim yaparlar, berberler makası iyi kullanırlar.

Avukat olmak istiyorum. Bunun için hukuk fakültesinde okumam gerekiyor. Kanunları iyi öğrenip adaleti sağlamaya katkı sunabilirim. Avukat olmak için çok çalışmalıyım.

Doktor olmak istiyorum. Bunun için derslerime çok çalışmalıyım. Araştırma yapıp çok kitap okumalıyım. İnsanları tedavi edebilmeli ve hastalıklardan kurtarmayı öğrenmeliyim.

Fırıncı olmak istiyorum. İnsan sağlığına uygun ekmekler, börekler, çörekler ve pastalar pişirmeliyim. Bunun için beceri sahibi olmalı, araştırma ve deneme yapmayı sevmeliyim. Fırınımı çok temiz tutmalı, ekmeklerimi temiz ve sağlıklı çıkarmalıyım.

Okul servis şoförü olmak istiyorum. Araştırmam sonucunda öncelikle büyüyüp ehliyet almam gerektiğini öğrendim. Ayrıca trafik kurallarını çok iyi bilmeliyim ve uygulamalıyım.

Öğretmenler, öğrencilerini bilgiyle donatarak başarılı olmalarına katkı sağlarlar. Onlar çocukları sever, bilgilerini öğrencileriyle paylaşmaktan mutlu olurlar. Sevgi dolu ve sabırlıdırlar.

Polis, insanlarımızın güvenliği için çalışır. İnsanların canını ve malını korur. Cesurdur. Suç işleyenleri yakalayarak
onları adalete teslim eder.

Veteriner olmak istiyorum. Veterinerler, hasta ve yaralı hayvanların iyileşmesi için çaba gösterirler. Bu yüzden veteriner olmak en büyük hayalimdir.

Mesleklerin önemi ve sahip olması gereken özellikleri nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Orada kadın erkek,

Orada kadın erkek, 24 Mayıs 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Çoklu zeka kuramı nedir? Haziran ayının 2. pazartesi günü ile başlayan hafta Çevre Koruma Haftası html’de boşluk bırakma kodu nasıl yapılır? Lokman Hekim’in oğluna nasihati Dayı ayı olduktan sonra Sorumluluk ile ilgili hikayeler

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır