Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kültürel Değerlerimiz

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Kültürel Değerlerimiz
Kültürel Değerlerimiz

Kültürel Değerlerimiz Nelerdir?

Kültür ögeleri geçmişten günümüze değişerek taşınmıştır. Bu duruma yakın çevremizden ve tarihi araştırmalardan ulaşabiliriz.

Kültürel değerlerimiz, teknolojiye ayak uydurarak değişmiştir. Değişim normal bir süreçtir. Burada önemli olan, kültürel değerlerin korunması ve onun gelecek nesillere aktarılmasıdır.

Eskiden kahve elle öğütülüp yapılırdı. Şimdi makinelerde yapılmaktadır. Eskiden gelinler, at üzerinde gezdirilirdi. Şimdi araba ile gezdirilmekte. Eskiden düğünlerimiz günlerce sürerdi, şimdilerde bir kaç saatlik törenle yapılıyor. Eskiden bayramlarda ve özel günlerde insanlar birbirlerine tebrik kartı ve kutlama kartı gönderirlerdi, şimdilerde bunu e-posta, telefon ve internet üzerinden sosyal paylaşım siteleri ile yapıyorlar. Eskiden büyüklerimiz körebe, saklambaç gibi oyunlar oynarlarmış. Günümüzde çocuklar ve gençler bilgisayar, akıllı telefonlar gibi teknolojik cihazlarla oynayarak vakit geçiriyorlar.

Bizim kültürümüzde sosyal hayat, aile ve akrabalık bağları üzerine kurulmuş ve geliştirilmiştir. Kültürel aile yapımız geniş aile görüntüsü verirken bu durum değişen zaman ve değişen değerlerle çekirdek aile yapısına dönüşmektedir.

Kültürel Değerlerimiz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Rachel Corrie Kimdir? Harita Plan Kroki Matematik dersi ile ilgili şiirler Samsun’da o gün doğdu şiiri Yoğunluk ve yoğunluk birimi Çoklu zeka kuramı nedir?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Online İlkokul

  Hoşgeldiniz

  Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır