Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kültürel Değerlerimiz

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Kültürel Değerlerimiz
Kültürel Değerlerimiz

Kültürel Değerlerimiz Nelerdir?

Kültür ögeleri geçmişten günümüze değişerek taşınmıştır. Bu duruma yakın çevremizden ve tarihi araştırmalardan ulaşabiliriz.

Kültürel değerlerimiz, teknolojiye ayak uydurarak değişmiştir. Değişim normal bir süreçtir. Burada önemli olan, kültürel değerlerin korunması ve onun gelecek nesillere aktarılmasıdır.

Eskiden kahve elle öğütülüp yapılırdı. Şimdi makinelerde yapılmaktadır. Eskiden gelinler, at üzerinde gezdirilirdi. Şimdi araba ile gezdirilmekte. Eskiden düğünlerimiz günlerce sürerdi, şimdilerde bir kaç saatlik törenle yapılıyor. Eskiden bayramlarda ve özel günlerde insanlar birbirlerine tebrik kartı ve kutlama kartı gönderirlerdi, şimdilerde bunu e-posta, telefon ve internet üzerinden sosyal paylaşım siteleri ile yapıyorlar. Eskiden büyüklerimiz körebe, saklambaç gibi oyunlar oynarlarmış. Günümüzde çocuklar ve gençler bilgisayar, akıllı telefonlar gibi teknolojik cihazlarla oynayarak vakit geçiriyorlar.

Bizim kültürümüzde sosyal hayat, aile ve akrabalık bağları üzerine kurulmuş ve geliştirilmiştir. Kültürel aile yapımız geniş aile görüntüsü verirken bu durum değişen zaman ve değişen değerlerle çekirdek aile yapısına dönüşmektedir.

Kültürel Değerlerimiz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Engelli

Engelli 17 Eylül 2018

Arkeoloji

Arkeoloji 31 Ağustos 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Başlıca İbadetlerimiz Nelerdir? Sen Niye Gelmisin? Aşağıdaki kelimeleri kullanarak bir paragraf yazınız; okul, öğretmen, sınıf, arkadaş, sevgi, oyun. Müzik öğretiminin amacı nedir? Kabak çekirdeğinin faydaları nelerdir? Uykusuz Geceler oratoryosu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Online İlkokul - Tüm Hakları Saklıdır