Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kültürel Değerlerimiz

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Kültürel Değerlerimiz
Kültürel Değerlerimiz

Kültürel Değerlerimiz Nelerdir?

Kültür ögeleri geçmişten günümüze değişerek taşınmıştır. Bu duruma yakın çevremizden ve tarihi araştırmalardan ulaşabiliriz.

Kültürel değerlerimiz, teknolojiye ayak uydurarak değişmiştir. Değişim normal bir süreçtir. Burada önemli olan, kültürel değerlerin korunması ve onun gelecek nesillere aktarılmasıdır.

Eskiden kahve elle öğütülüp yapılırdı. Şimdi makinelerde yapılmaktadır. Eskiden gelinler, at üzerinde gezdirilirdi. Şimdi araba ile gezdirilmekte. Eskiden düğünlerimiz günlerce sürerdi, şimdilerde bir kaç saatlik törenle yapılıyor. Eskiden bayramlarda ve özel günlerde insanlar birbirlerine tebrik kartı ve kutlama kartı gönderirlerdi, şimdilerde bunu e-posta, telefon ve internet üzerinden sosyal paylaşım siteleri ile yapıyorlar. Eskiden büyüklerimiz körebe, saklambaç gibi oyunlar oynarlarmış. Günümüzde çocuklar ve gençler bilgisayar, akıllı telefonlar gibi teknolojik cihazlarla oynayarak vakit geçiriyorlar.

Bizim kültürümüzde sosyal hayat, aile ve akrabalık bağları üzerine kurulmuş ve geliştirilmiştir. Kültürel aile yapımız geniş aile görüntüsü verirken bu durum değişen zaman ve değişen değerlerle çekirdek aile yapısına dönüşmektedir.

Kültürel Değerlerimiz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Oyunuma katılın

Oyunuma katılın 09 Aralık 2018

Ciritimi atarım

Ciritimi atarım 09 Aralık 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Darbe nedir baba? Hep aynı sıradadır Alfabedeki harfler Kasılıp gevşeyerek solunuma yardımcı olan organ nedir? Y Harfi ile Başlayan Atasözleri ve Anlamları Dünyanın hareketleri nelerdir? 387A sayısı 3 ile kalansız tam bölünebiliyorsa A yerine gelebilecek rakamların toplamı kaçtır?

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul - Tüm Hakları Saklıdır