Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kendinizi tanıtırken neler söylersiniz?

Ana Sayfa » Güncel » Kendinizi tanıtırken neler söylersiniz?
Kendinizi tanıtırken neler söylersiniz?

Kendinizi tanıtırken neler söylersiniz?

– Merhaba arkadaşlar! Benim adım Mehmet, soyadım ÇALIŞKAN. Sekiz yaşındayım. Bu yıl ikinci sınıfa gidiyorum. Uzun boyluyum. 27 kiloyum. Gözlerim mavi, saçlarım ise sarıdır. Futbol oynuyorum. Bisiklete binebiliyorum. Müzik dinlemekten hoşlanıyorum. Bağlama çalmayı öğrenmek için kursa gitmek istiyorum.

– Merhaba arkadaşlar! Benim adım Sude, soyadım GÜVEN. Uzun kahverengi saçlarım var. Gözlerim kahverengi, beyaz tenliyim. Boyum kısa, 25 kiloyum. Ben kitap okumaktan hoşlanıyorum. Boş vakitlerimde resim yapıyorum. Hayvanları çok seviyorum. Bu yüzden bir kedi besliyorum. Gelecekte veteriner olmak istiyorum.

Dış görünüşümüzle ilgili görülebilen özelliklerimiz fiziksel özelliklerdir. Boy, kilo, göz rengi, saç rengi ve ten rengi gibi.

Fiziksel özelliklerimiz birbirimizden farklı olduğu gibi yapmaktan hoşlandıklarımız, ilgi ve yeteneklerimiz de farklı olabilir. Kimimiz kitap okumaktan, kimimiz ise basketbol oynamaktan hoşlanır. Kimimiz bağlama çalabilirken, kimimiz de güzel resim yapabilir. Herkesin yapmak istedikleri de farklı olabilir.

Kendimizi tanıtırken yaşımızı, kaçıncı sınıfta okuduğumuzu, fiziksel özelliklerimizi, hoşlandığımız şeyleri, yapabildiklerimizi ve yapmak istediklerimizi söyleyebiliriz.

Kendinizi tanıtırken neler söylersiniz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Aşağıdaki kelimeleri kullanarak bir paragraf yazınız; okul, öğretmen, sınıf, arkadaş, sevgi, oyun. Trafik güvenliği dersinde kazandırılması amaçlanan değerler nelerdir? Ne verseler sayarım Doğdum yaşamak, Aileme mutluluk vermek, Saksıda ya da bahçede bitki yetiştirme etkinliği 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü nedir?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Online İlkokul

  Hoşgeldiniz

  Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır