Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kanser Düşmanı Besinler Nelerdir?

Ana Sayfa » Sağlık » Kanser Düşmanı Besinler Nelerdir?
Kanser Düşmanı Besinler Nelerdir?

Kanser Düşmanı Besinler Nelerdir?

Kanser Düşmanı Besinler

Henüz kesin tedavisi bulunamayan kanser, en tehlikeli hastalıkların başında gelmektedir. Belli gıdaları tüketerek bu hastalığa yakalanma riskini büyük oranda düşürmek mümkün.

Yetişkinliğe adım attığı yaşlardan itibaren sofrasında yüksek lif içeren gıdalar ile sebze ve meyveye yer veren kadınların meme kanserine yakalanma oranı daha az.

kanser düşmanı besinler

Zeytinyağı ve yeşil yapraklı sebzelerin ağırlıklı olarak tüketildiği Akdeniz mutfağına yer veren erkeklerin, prostat kanserine yakalandıklarında iyileşme oranlarının diğer gıdaları tüketenlere oranla çok daha yüksek. Akdeniz mutfağı ile beslenenlerin mide kanserine yakalanma riskleri diğer grublara oranla daha az.

Kahve de kansere karşı koruyucu. Günde bir miktar kahve içenlerin kolon kanserine yakalanma riskleri içmeyenlere oranla daha az. Kahve tiryakisi kadınların meme kanseri olma ihtimalleri, kahve içmeyenlerle karşılaştırıldığında çok daha düşük seviyelerde.

Kansere karşı bir diğer koruyucu besin de doymamış yağlar. Özellikle somon, sardalya, uskumru ve ton balığı gibi soğuk denizlerde yaşayan balıklarının ‘omega 3’ açısından çok zengin ve kanseri önlemede etkili.

Soğuk deniz balıklarının yanı sıra zeytinyağı ve fındık, ceviz, badem gurubundaki kuru yemişler de zengin omega 3 kaynağı besinlerdir ve kanseri önlemede son derece yararlı olmaktadırlar.

Kanser Düşmanı Besinler Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Müzik öğretiminin amacı nedir? Kılı kırk yarmak deyiminin anlamı nedir? İşçi Bayramı akrostiş Şiiri Sakarya Türküsü şiiri Havada uçuşan sarı yapraklar Oy kullanmak ve seçim yapmak

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul - Tüm Hakları Saklıdır