Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

K Harfi ile Başlayan Kelimelerin Sözlük Anlamı

Ana Sayfa » Kelimeler ve Kavramlar » K Harfi ile Başlayan Kelimelerin Sözlük Anlamı
K Harfi ile Başlayan Kelimelerin Sözlük Anlamı

K Harfi ile Başlayan Kelimelerin Sözlük Anlamı

Kavuşmak kelimesinin sözlük anlamı: Kavuşmak nedir? Kavuşmak ne demektir? 1. Ayrı kalınan, sevilen bir kimseyle bir araya gelmek, onu yeniden görmek. 2. Yokluğu çekilen veya çok istenen bir şeye erişmek, onu elde etmek. 3. Bir araya gelmek, birleşmek. 4. Varmak, ulaşmak.

Kavuşmak kelimesi ile ilgili örnek cümleler: 1. Fırat ve Dicle gibi yan yana akıyorlar, sonra birbirine kavuşuyorlar. 2. Karısını ve kendisini memlekete dönmeye ve vatanına kavuşmaya ikna ettik.

Kır kelimesinin sözlük anlamı: Kır nedir? Kır ne demektir? 1. Beyaz ile az miktarda siyahın karışmasından oluşan renk 2. Şehir ve kasabaların dışında kalan, çoğu boş ve geniş yer

Kır kelimesi ile ilgili örnek cümleler: 1. Gözlerinden, kırları artan sakalına bir iki damla yaş düştü. 2. Araba tenha, düz yolda tıkır tıkır gidiyor, ara sıra kır kokuları getiren hafif bir rüzgâr esiyordu. 3. Haydi kıra gidelim, zeytin toplayalım.

K Harfi ile Başlayan Kelimelerin Sözlük Anlamı

K Harfi ile Başlayan Kelimelerin Sözlük Anlamı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sigaranın Zararları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Konuları R Harfi ile Başlayan Atasözleri ve Anlamları Doğru, Işın ve Doğru Parçası Mümin ve Müslüman Kimdir? Mutluluğa uzanan

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Online İlkokul - Tüm Hakları Saklıdır