Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İstek

Ana Sayfa » Genel » İstek
İstek

İstek

İstek nedir? İstek ne demektir? İstek kelimesinin anlamı nedir?

İstek, insanların ihtiyaçlarını karşılama, dileklerine ulaşma arzusudur.

İstek kelimesinin anlamı nedir?

Bir şeye duyulan eğilim, arzu, talep. İnsanın bir şeye karşı duyduğu, yerine gelmesi durumunda mutlu olduğu yönseme. Belirli bir gereksinimi gidereceği düşünülen nesne ya da duruma karşı duyulan özlem.

Herhangi bir ihtiyacı karşılayacağı düşünülerek bir nesneye ya da duruma karşı özlem duymaya ya da o nesne veya durumu arzulamaya “istek” denir.

isteklerimiz de ihtiyaçlarımız gibi bizi harekete geçiren bir güçtür. isteklerimizi karşılamak için çalışırız, çaba harcarız. İsteklerin, ihtiyaçlar gibi yaşamsal, hayati bir önemi olmayabilir. Bu durumda istekler ertelenmeli, önce ihtiyaçlar karşılanmalıdır.

İstek öyle bir şey ki, hiç bitmez. İsteklerin bittiği yerde hayat da biter. Çünkü hayatın içinde yaşayabilmek için ihtiyaçlarımızı karşılayabilmeliyiz. İhtiyaçlarımızı karşılayabilme için ise içimizde istek, istemek, arzulamak gibi bir yönelme olmalıdır.

İstek nedir?

İstek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Pazar yeri

Pazar yeri 13 Ekim 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Z ile Başlayan Eş Anlamlı (Anlamdaş) Kelimeler İbadet Nedir? Yoğunluk ve yoğunluk birimi Harita Plan Kroki İnsan yedisinde ne ise yetmişinde de odur Adamak kolay, ödemek güçtür

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Online İlkokul - Tüm Hakları Saklıdır