Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları

Ana Sayfa » Etkinlikler » İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları
İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları için bir defter kullanalım. Çizgi çalışması görselini ekrandan bakarak defterimize yapalım. Çalışma üzerindeki diğer yerleri de biz tamamlayalım.

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 1

Noktaların üzerinden inerek yapraklara kadar çizelim. Her yaprağın çizgisini tamamlayalım. Aşağıdaki yatay çizgi aralıklarına da ok yönünde dikey çizgiler çizerek devam edelim. Ağacı ve satır başlarındaki ev resimlerini de istediğimiz renge boyayalım.

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 2

Yaprak üzerindeki noktalı yatay çizgilerin üzerinden kalemle çizelim. Yaprağın çizgilerini tamamlayalım. Aşağıdaki yatay çizgileri de ok yönünde çizerek devam edelim. Yaprağı ve satır başlarındaki ev resimlerini de istediğimiz renge boyayalım.

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 3

Kirpilerin önünden başlayarak noktaları birleştirin ve onları yuvalarına ulaştırın. Aşağıdaki bir dikey üç yatay çizgileri ok yönünde çizerek birleştirin. Kirpileri ve yuvalarını istediğiniz renk ile boyayın.

 

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 4

Kutuların üstündeki noktaları birinci kutudaki gibi birleştirin. Aşağıdaki bir dikey üç yatay çizgileri ok yönünde çizerek birleştirin. Kutuları istediğiniz renk ile boyayın.

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 4

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 5

Buluttan düşen yağmurları noktalı yerlerden çizerek birleştirin. Aşağıdaki sağa eğik çizgileri ok yönünde çizerek birleştirin. Bulutu ve evleri istediğiniz renk ile boyayın.

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 5

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 6

Bulutlardan düşen yağmurları noktalı yerlerden çizerek birleştirin. Aşağıdaki sola eğik çizgileri ok yönünde çizerek birleştirin. Bulutları ve evleri istediğiniz renk ile boyayın.

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 6

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 7

Prensesin eteğindeki desenleri noktalı yerlerden çizerek birleştirin. Kaleye gitsin, güzel görünsün. Aşağıdaki sağa ve sola eğik çizgileri ok yönünde çizerek birleştirin. Prensesi, kaleyi ve evleri istediğiniz renk ile boyayın.

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 7

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 8

Mantarları noktalı yerlerden çizerek tamamlayın. Aşağıdaki dairesel çizgileri ok yönünde çizerek birleştirin. Mantarları ve evleri istediğiniz renk ile boyayın.

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 8

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 9

Balığın üzerindeki pulları noktalı yerlerden çizerek tamamlayın. Aşağıdaki bükük çizgileri ok yönünde çizerek birleştirin. Balığı ve evleri istediğiniz renk ile boyayın.

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 9

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 10

Kelebeğin, arının, uğur böceğinin, salyangozun ve tırtılın hareket yönlerini noktalı yerlerden çizerek tamamlayın.

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 10

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 11

Köpeklerin üzerindeki noktalı çizgileri birleştirin. Çizgileri düz çizin.

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 12

İki bölümlü kutuların boş bölümündeki noktaları çizgili bölümdeki gibi çizerek birleştirin. Çiziminizde kalın uçlu bir kalem kullanın.

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 13

 

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 14

 

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 15

Noktaları birleştirerek çizgileri tamamlayın. Sincabı cevize, Yağmuru şemsiyeye, elmayı kiraza, Boya kalemlerini deftere ulaştırın. Resimleri istediğiniz renge boyayın.

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları 16

Noktaları birleştirerek şekilleri tamamlayın. Güneşi, gemiyi, yelkenliyi ve balığı noktaları birleştirerek örnekteki gibi tamamlayın. Resimleri istediğiniz renge boyayın.

İlkokuma Yazma Çizgi Çalışmaları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Pervane yapma etkinliği

Pervane yapma etkinliği 30 Ağustos 2020

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Peygamberlik nedir? Peygamber ne demektir? Ölmek var dönmek yok deyiminin anlamı nedir? Dünya’nın şekli nasıldır ve kaç türlü hareketi vardır? Asr Suresi nasıl okunur ve Anlamı nedir? Vatan, millet ve bayrak konulu şiirler Coğrafî Keşifler

  FACEBOOK'TA BİZ

  Online İlkokul

  Hoşgeldiniz

  Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır