Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Halil Mutlu Kimdir?

Ana Sayfa » Kim Kimdir » Halil Mutlu Kimdir?
Halil Mutlu Kimdir?

Halil Mutlu Kimdir?

1973 yılının Temmuz ayında Bulgaristan Kırcaali’de doğdu. Antrenörü İbrahim Elmalı’nın desteği ile 10 yaşında haltere başladı. 1989 yılının Aralık ayında Türkiye’ye yerleflerek halter çalışmalarına burada devam etti.

Mutlu, ilk şampiyonluğunu 19 yaşında İngiltere’de düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonası’nda koparma, silkme ve toplamda altın madalya kazanarak yaşadı.

Mutlu bugüne kadar 10 kez Avrupa şampiyonu, 5 kez dünya şampiyonu, 3 kez olimpiyat şampiyonu oldu. Olimpiyatlarda bu başarıya ulaşan ülkemizde ikinci, dünya halterinde ise dördüncü sporcu olan Halil Mutlu’ ya üst üste kırdığı rekorlar nedeniyle “Küçük Dev Adam” lakabı takıldı. şu anda Ankara’da Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Halil Mutlu Kimdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Kristina Pimenova Kimdir?

Kristina Pimenova Kimdir? 18 Haziran 2018

Atatürk’ün Hayatı

Atatürk’ün Hayatı 29 Nisan 2018

Baycu Noyan Kimdir?

Baycu Noyan Kimdir? 27 Nisan 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

K Harfi ile Başlayan Kelimeler ve Kavramlar Doğa ve Tabiat ile İlgili Bilmeceler 1 Haziran Türk Hava Kuvvetlerinin kuruluş günü Aç bırakma hırsız edersin, çok söyleme arsız edersin atasözünün anlamı nedir? Acele bir ağaçtır, meyvesi pişmanlık atasözünün anlamı nedir? Adamın adı çıkacağına canı çıksın

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Online İlkokul - Tüm Hakları Saklıdır