Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Güvenliğinizi tehdit eden kişilerle karşılaştığınızda ne yapmalısınız?

Ana Sayfa » Eğitim ve öğretim » Güvenliğinizi tehdit eden kişilerle karşılaştığınızda ne yapmalısınız?
Güvenliğinizi tehdit eden kişilerle karşılaştığınızda ne yapmalısınız?

Güvenliğinizi tehdit eden kişilerle karşılaştığınızda ne yapmalısınız?

Güvenliğim İçin Hayır Demeliyim

Okula geliş gidişlerinizde kimlerle karşılaşıyorsunuz?

Mete, Hande ve ben okula birlikte gidip geliyoruz. Bir gün okuldan eve dönerken yanımızda bir otomobil durdu. İçinde bir kişi vardı. Bu kişiyi hiçbirimiz tanımıyorduk. Önce bize adres sordu. Biz, adresi bilmediğimizi söyledik. Sonra bizi arabası ile evlerimize bırakmayı teklif etti. İstersek bizi lunaparka da götürebileceğini söyledi. Bu teklif Mete’nin hoşuna gitmişti. Hande, hemen tanımadığımız kişilerle konuşmamamız ve onların tekliflerine “hayır” dememiz gerektiğini söyledi. Ben de “Adamın yanından uzaklaşalım.” dedim. Hep birlikte bu kişiye onunla gelmek istemediğimizi söyleyerek hızla yanından uzaklaştık.

Eve gittiğimde bu durumu anne ve babama anlattım. Babam, yaptığımız davranışın çok doğru olduğunu ve böyle durumlarda çevrede tanıdığımız kişilerden veya varsa güvenlik görevlisinden yardım isteyebileceğimizi belirtti.
Annem de tanımadığımız kişilerin bize vermek istedikleri yiyecekleri almamamız, aileden biri olmadığı sürece yabancıların araçlarına binmememiz konusunda uyardı. Bu kişilerle konuşmamamız ve gelen tekliflere “hayır” dememiz gerektiğini söyledi.

Emel, oyun parkında arkadaşları ile oyun oynuyordu. Tanımadığı bir kadın yanına geldi. Annesinin arkadaşı olduğunu ve elindeki yiyecekleri gönderdiğini söyleyerek onları Emel’e vermek istedi. Kadın “Annen evde bekliyor
ve seni eve götürmemi istedi.” dedi. Emel “Sizi tanımıyorum. Verdiğiniz yiyeceği alamam ve sizinle eve gidemem.” dedi.

Güvenliğinizi tehdit eden kişilerle karşılaştığınızda ne yapmalısınız? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Bir öğrenci olarak sorumluluklarımız nelerdir? Trafik kuralları olmasaydı hayatımızda ne gibi zorluklar yaşardık? Can cümleden azizdir F Harfi ile Başlayan Eş Sesli Kelimeler M Harfi ile Başlayan Kelimeler ve Kavramlar Atatürk’ü tanıyalım

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır