Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Günlük nedir, günlük örnekleri nelerdir?

Ana Sayfa » Eğitim ve öğretim » Günlük nedir, günlük örnekleri nelerdir?
Günlük nedir, günlük örnekleri nelerdir?

Günlük nedir, günlük örnekleri nelerdir?

Siz de günlük yazarı olabilirsiniz. Her gün yaşadıklarınızı yazdığınız günlükleri bir ömür boyu saklayabilirsiniz. Çok sonraları günlüğünüzü açıp okuduğunuzda anılarınız gözünüzde canlanacaktır. Ayrıca okuduğunuz kitapları, arkadaşlarınızla oynadığınız oyunları, yaptığınız etkinlikleri yazsanız fena mı olur?

Hadi, geç kalmadan hemen bugün başlayınız. Hitap sözünüz “Sevgili Günlük”, “Merhaba Günlük”, “Güzel Günlük” olabilir. Aklınıza gelen başka bir hitap sözü de kullanabilirsiniz. Bu artık size kalmış…

Günlüğünüzü yazarken sayfanın tamamını kullanmaya özen gösteriniz. Yazma düzenine de sayfa temizliğine de dikkat ediniz.

Günlük örnekleri nelerdir?

Sevgili günlük,
Bu sabah hava oldukça sıcaktı. Biz de babamla parkta yürüyüşe çıktık. Kuşların sesini dinleyerek ve çiçeklerin kokusunu içimize çekerek ilerledik. Selma’nın bize seslendiğini duydum. Sesin geldiği tarafa döndüğümde Selma’nın da babasıyla birlikte yürüyüşe çıktığını gördüm. En iyi dostum Selma ile birbirimize uzun uzun sarıldık. Ardından hep beraber bir banka oturduk. Selma, benimle mandalinasını paylaştı. Mandalinanın tadı çok güzeldi. Selma ile tahterevalliye bindik, salıncakta sallandık ve kaydıraktan kaydık. Bugün çok eğlendim. (Bu günlük örneğinde duyu organlarının kullanımına vurgu yapılmıştır.)

Sevgili Günlük,
Bugün Temmuz ayının 27. günü.

Babam, bizi erkenden uyandırdı. Kahvaltı edip hızlıca eşyalarımızı arabaya yükledik. Gün ağarırken yola düştük. Babam oldukça keyifliydi. Annem de keyifliydi ama sanki biraz uykusu vardı.

Babam:

– Acele etmeyelim. Yavaş yavaş, yolumuz üstündeki tarihî yerleri gezerek gidelim, dedi.

Bu fikir, hem benim hem de annemin çok hoşuna gitti. Önce İzmir ’de Efes Harabeleri ’ni gezdik. Annemin dediğine göre burası yüzyıllar önce yapılmış. Bizden başka hem yerli hem de yabancı birçok turist vardı. Oradan ayrıldıktan sonra Kuşadası’na uğradık. Orada da Kuşadası Millî Parkı’nı gezdik. Çok güzel bir yerdi burası.

Marmaris’te de Marmaris Kalesi’ni ve Hafsa Sultan Kervansarayı’nı gezdikten sonra akşam saatlerinde Datça’ya vardık.

Günlük nedir, günlük örnekleri nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Güzel akrostiş Şiiri Sağlıklı büyümek için neler yapmalıyız? İnsan bu, su misali, kıvrım kıvrım akar ya: İşbirliğine dayalı öğrenme nedir? İ Harfi ile Başlayan Kelimeler İlginç Bilgiler

  FACEBOOK'TA BİZ

  Online İlkokul

  Hoşgeldiniz

  Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır