Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Geri dönüşümün faydaları nelerdir?

Ana Sayfa » Eğitim ve öğretim » Geri dönüşümün faydaları nelerdir?
Geri dönüşümün faydaları nelerdir?

Geri dönüşümün faydaları nelerdir?

Günlük yaşantımızda birçok atık materyal oluşmasını sağlarız. Bu atıklardan biri de kâğıtlardır. Kâğıt atıkları çöpe atmamalıyız. Çünkü bu atıklar geri dönüşümle tekrar kullanılabilir hâle getirilebilir.

Günlük hayatımızda birçok çöpün oluşmasını sağlarız. Bu çöpler arasındaki kağıt, metal, plastik ve cam atıklar çeşitli fabrikalarda işlenip tekrar kullanılabilir hale getirilir. Böylece doğaya atılmayıp geri dönüştürülen bu atıklar çevreye zarar vermezler. Ayrıca geri dönüşümle ülke ekonomisine katkıda bulunmuş oluruz.

Evimizde, okulumuzda geri dönüştürülebilen atıkları biriktirmeliyiz. Bu atıkları geri dönüşüm kutularına atarak hem çevremizi korumuş oluruz. Hem de ekonomik bir fayda sağlarız.

Süt şişeleri geri dönüşebilecek atıklardan biridir. İçindeki sütü içtikten sonra geri dönüşüm cam toplama kutusuna atarsak cam fabrikalarında işlenerek şişeye, bardağa veya diğer cam eşyalara dönüşür.

Günlük hayatta kullandığımız plastik, kâğıt, pil ve cam gibi atıkları çöpe atmamalıyız. Bu maddeleri uygun geri dönüşüm kutularında biriktirmeliyiz. Bu maddelerin doğaya atılması çevre kirliliğine sebep olur.

Geri dönüşümün faydaları nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Çamur atmak deyiminin anlamı nedir? Toplama işlemi ile ilgili kurallar nelerdir? N Harfi ile Başlayan Eş Anlamlı Kelimeler H Harfi ile Başlayan Kelimeler ve Kavramlar Allah’ın sıfatları nelerdir? Ulusal Egemenlik Nedir ve Ne Anlama Gelmektedir?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Online İlkokul

  Hoşgeldiniz

  Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır