Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Facebook görgü kuralları nelerdir?

Ana Sayfa » Bilişim ve Teknoloji » Facebook görgü kuralları nelerdir?
Facebook görgü kuralları nelerdir?

Facebook görgü kuralları nelerdir?

Her gün internette saatlerimizi geçiriyoruz. Madde bağımlıları gibi olduk, Facebook, instagram, twitter, vs. kullanmadan yapamıyoruz. Peki Facebook kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Arkadaşlarınızı ilgisiz fotoğraflarda ve videolarda etiketlemeyin. Özellikle aşk ve ayrılık konuları hassas olduğu için etiketlediğiniz kişi tarafından bu hareketiniz hoş karşılanmayabilir.

Arkadaşlarınızın duvarına bir şey yazarken, toplum içerisinde olduğunuzu unutup, genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yapmayın. Bu tarz yorumlar arkadaşınızı zor durumda bırakabilir.

Arkadaşlarınızın duvarlarına yorum yazarken aşırı samimiyetten kaçının. Eğer arkadaşınızın eşi ya da sevgilisi varsa bu durum yanlış anlaşılabilir ve çiftler arasında ciddi sorunlara neden olabilirsiniz.

Erkekler, havuz başında elinizde kokteylle kıllı vücudunuzu sergilemenin neresi cazip? Bu halinizle orangutandan farkınızın olmadığını açık yüreklilikle söyleyebilirim.

Facebook’a fotoğraf yüklerken gizlilik ayarlarına dikkat edin. Özel fotoğraflarınızı mümkün olduğunca paylaşmamaya özen gösterin.

Her anınızı fotoğraflayıp, Facebook’ta paylaşmayın. Arkadaşlarınız her halinizi gördüğü için zamanla sizden uzaklaşacak, sizi merak etmeyeceklerdir.

İlişki durumunuzu çok sık değiştirmeyin. Özellikle kadınlar sakın bu hataya düşmeyin. Çevreniz tarafından “kolay kadın” olarak algılanabilirsiniz. Özel hayatınızın detaylarını kimsenin bilmesine gerek yok. Mümkünse ilişki durumunu gizleyin. Unutmayın, Facebook sadece bir internet sitesi ve sizin özel hayatınız sizin dışınızda kimseyi ilgilendirmez.

İnsanlara hakaret etmeyin, farklı görüşlere saygılı olun.

Kadınlar, bikinili pozlarınızı Facebook’ta paylaşmaktan çekinin. Bikinili fotoğraflarını paylaşanlar için pek de iyi şeyler düşünülmeyebilir.

Kendinizde olmadığınız, uygunsuz olduğunuz, eğlencenin dozunu kaçırdığınız fotoğrafları paylaşmamaya özen gösterin. Arkadaşlarınız sizi bu fotoğraflarda etiketlemişse etiketi kaldırın.

Politik görüşlerinizi paylaşırken, başkalarına hakaret etmekten kaçının. Bu durum iş çevreniz ve arkadaşlarınız tarafından hoş karşılanmayabilir.

Sevgilinizle özel fotoğraflarınızı Facebook’a yüklemekten kaçının. Herkesin romantik anlarınıza ortak olmasına gerek yok. Unutmayın, aşk iki kişiliktir!

Tanımadığınız halde arkadaşlarınızın arkadaş listelerindeki kişilere arkadaşlık daveti göndermekten, bu kişileri taciz etmekten vazgeçin. Bu tür yaklaşımlar hoş karşılanmaz.

Tanımadığınız kişilere, sırf profil resmini beğendiniz diye arkadaşlık teklifi göndermeyin.

Yakın arkadaş olmadığınız kişilerin duvarına yorum yazmayın. Yanlış anlamalara neden olabilirsiniz.

Facebook görgü kuralları nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Bilmece nedir?

Bilmece nedir? 14 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Rengimiz farklı olsun İlk kundağın Ben oldum, yavrum 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü konuşmaları Ağzı açık kalmak deyiminin anlamı nedir? P Harfi ile Başlayan Eş Sesli Kelimeler R Harfi ile Başlayan Atasözleri ve Anlamları

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır