Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Engelli öğrencilere ‘asker kınası’

Ana Sayfa » Güncel » Engelli öğrencilere ‘asker kınası’
Engelli öğrencilere ‘asker kınası’

Engelli öğrencilere ‘asker kınası’

Tokat’ın Turhal ilçesinde özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim gören 18-38 yaş arasındaki 35 engelli öğrenciye, düzenlenen programda asker kınası yakıldı.

Tokat’ın Turhal ilçesinde özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim gören 18-38 yaş arasındaki 35 engelli erkek öğrenciye düzenlenen programda “asker kınası” yakıldı.

İlçede bulunan özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim gören engelli erkek öğrenciler, AK Parti İlçe Kadın Kolları ve Turhal Belediyesi tarafından bir düğün salonunda düzenlenen etkinlikte Çanakkale Savaşı dönemindeki askeri kıyafetleri giyerek bir araya geldi.

Burada konuşan AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayla Bedirhan Çelik, geçen ay engelli genç kızlara gelinlik giydirerek kına yaktıklarını hatırlatarak, “Dedik ki onlar da böyle bir şey talep ediyorlarsa erkeklerimize de kına yapıp onların da arzu ettikleri, hayal ettikleri şeyi gerçekleştirmelerine yardımcı olalım istedik. Böyle başladı projemiz. Bütün çocuklarımızla bugün kınalarını yakacağız, yeminlerini yapacaklar ve gerçekten de hayallerini bir nebze gerçekleştirmiş olacağız.” ifadesini kullandı.

“Asker olma hayalimiz gerçekleşti”

Tokat Turhal Rehabilitasyon 2

Engelli gençlerden Uğur Altuntaş, “Asker olma hayalimiz gerçekleşti. Bugün asker olduk. Kınalarımız yakılacak ve yemin törenimiz yapılacak.” dedi.

Engelli annesi Ayşe Başkurt, “Çocuğumun askere gidip gelmesini, vatani görevini yapmasını isterdim. Ama Allah’ın dediği olur, ne yapayım. Buna da razıyım.” diye konuştu.

aa.com.tr

Engelli öğrencilere ‘asker kınası’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Madde Engellilerin trafikte karşılaştıkları sorunlar nelerdir? Cefayı çekmeyen sefanın kadrini bilemez Topluma yön veren insanların özellikleri nelerdir? Kaza ya da acil durum meydana geldiğinde ve kriz durumlarında neler yapılmalıdır? Kelimeler ve Kavramlar

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Online İlkokul - Tüm Hakları Saklıdır