Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ekinci: Okuyalım, okutalım, geleceğimizi kurtaralım

Ana Sayfa » Güncel » Ekinci: Okuyalım, okutalım, geleceğimizi kurtaralım
Ekinci: Okuyalım, okutalım, geleceğimizi kurtaralım

Ekinci: Okuyalım, okutalım, geleceğimizi kurtaralım.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Eyyübiye Okuyor” projesi kapsamında öğrencilere kitap dağıtımında bulundu.

Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ve Eyyübiye Belediyesinin destekleri ile yürütülen “Eyyübiye Okuyor” projesi tüm hızıyla devam ediyor. 218 okulda 100 bin öğrenci ile Türkiye’nin En Büyük Kitap Okuma Projesi olarak uygulanan ve 100 bin Çocuk 100 Bin Kitap hedefi ile yola çıkılan projeye, Eyyübiye Belediyesi yaklaşık 100 bin tl değerinde 40 bin kitap desteği ile büyük katkıda bulundu.  Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ile birlikte Mehmet Akif İnan İlkokulundaki kitap dağıtımına katılan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, hedeflerinin bu kampanyayı tüm ilçeye yaymak olduğunu söyledi. ‘Eyyübiye Okuyor’ projesi ile öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını kazanmalarına yardımcı olmak ve toplumsal duyarlılık oluşturmayı amaçlayan Eyyübiye Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, kısa sürede binlerce çocuğa ve veliye ulaşmayı hedefliyor.

Öğrencilere kitap dağıtımında konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, gençlere yönelik yatırımlarının devam edeceğini belirtti. Gençliğin geleceğimizin teminatı olduğu vurgusunu yapan Başkan Ekinci şunları söyledi;“İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri bizlere böyle bir projeye başladıklarını ve desteklerinin olup olmayacağını sorduklarında, bizler de tabiki memnuniyetle bu projeye destek vereceğimizi ve en önemli paydaşı olacağımızı söyledik.  Bu kapsamda ‘Eyyübiye Okuyor’ projesine bizler de 40 bin kitapla destek verdik. Genç ve öğrenci sayısının fazla olduğu bir ilçeyiz. Gençliğin fazla olduğu bir ilçede biz yöneticiler şehri imar etmeye çalışırken, nesli de inşa edilmesi gerekiyor. Dolayısıyla nesli inşa edilmeyen şehir yerle bir olur. Bu düşünceden hareketle 20 Ak Ev Spor Salonu, 4 Gençlik Merkezi ve Külliyesiyle birlikte gençliğin her zaman yanında olduk. Bu projeye de 40 bin kitapla destekte bulunduk. Eyyübiyelilere diyoruz ki; okuyalım, okutalım, geleceğimizi hep beraber kurtaralım. Bugün ayrıca Mehmet Akif İnan İlk Okulundan başladık. Malumunuz Mehmet Akif İnan hemşerimiz ve önemli bir şairimiz. Bu hafta onu anma haftasıydı. İnşallah bu çocuklarımızın arasından yeni Mehmet Akif İnan’lar çıkar. “

Eğitime ve projeye verdiği desteklerden dolayı Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür eden Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ise,” ‘Eyyübiye Okuyor’ projesinin ilk kitap dağıtımım kampanyasını burada gerçekleştirdik. Eyyübiye Belediyemiz de bizlere 40 bin kitap dağıtarak farkını bir kez daha ortaya koymuş oldu. Eğitime verdiği desteklere bugün bir yenisini daha ekledi. Bu anlamda bizlere her zaman desteklerini esirgemeyen Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. “dedi.

urfa63haber.com

Ekinci: Okuyalım, okutalım, geleceğimizi kurtaralım - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Hoşgörü Tarık Akan kimdir? Windows İşletim Sistemlerinin Tarihi Gelişimi nasıldır? Ç ile Başlayan Eş Anlamlı (Anlamdaş) Kelimeler İstiklâl Marşı İlkokuma Yazma Dikte Çalışmaları

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Online İlkokul - Tüm Hakları Saklıdır