Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Eğitim Alanında Kullanılan Teknolojik Ürünler

Ana Sayfa » Bilişim ve Teknoloji » Eğitim Alanında Kullanılan Teknolojik Ürünler
Eğitim Alanında Kullanılan Teknolojik Ürünler

Eğitim Alanında Kullanılan Teknolojik Ürünler Nelerdir?

Eğitim-öğretim alanındaki yatırımlar ile teknolojik ürünlerden daha çok faydalanılmaya başlanılmıştır. Eğitim öğretim sürecinde kullanılan araç gereçler geliştirilmiş ve bir çok teknolojik ürün okul ve sınıf ortamlarında etkin bir şekilde öğretmen ve öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.

Siyah tahta ve beyaz tebeşir dönemi sona ermiş ve günümüzde artık öğrenciler ve öğretmenler teknolojinin daha gelişmiş nimetlerinden faydalanmaya başlamış, böylece eğitim-öğretim daha iyi bir seviyeye yükseltilmiştir.

Eğitim alanında kullanılan teknolojik ürünler her geçen gün daha da gelişme göstermektedir.

Eğitim alanında kullanılan teknolojik ürünler;

 Bilgisayar: Eğitim için oldukça önemli bir araçtır. Çünkü günümüzdeki eğitim sisteminde artık slaytlar ve sunumlar büyük bir yere sahiptir. Bu nedenle bilgisayar eğitimde önemlidir.

 Televizyon: Eğitim sisteminde bazı durumlarda öğrencilere belgesel v.s izletmek için kullanılmaktadır.

 Mikroskop: Bu alet genellikle fen bilimleri derslerinde kullanılmaktadır. Öğrenciler bu aletler sayesinde ufak maddeleri ince mercek altında incelerler.

 Tepegöz: Bu cihazla öğretmenler, saydam kağıtlarda olan ders notlarını tahtaya yansıtır ve öğrencilere ders anlatırlar.

  Projeksiyon aleti: Öğretmenler, projeksiyon aletleri sayesinde bilgisayardaki görüntüleri ya da slaytları duvara yansıtıp öğrencilerin görmesini sağlarlar.

  Tablet: Derslerde not almasını kolaylaştıran, görsel ve sesli öğretimi destekleyen teknolojik üründür. Herkes tarafından takip edilerek öğrenimi kolaylaştırmaktadır.

  Akıllı Tahtalar (SmartBoard): Akıllı tahtaların icadı, eğitime bu anlamda bir soluk kazandırdı. Ekranın dokunmatik yüzeyi ve algılayıcı cihazları derste kullanılan görsel malzeme ile hem öğretmenin, hem öğrencinin etkileşimini arttırdı. Ekranda üçgen çizmek, bir yayı çizip haraketlendirmek, yabancı bir dil öğretirken istenen yeri perdeleyip sordukça açabilmek, doğru cevabı sürükleyip bırakıp bir bütünlüğe erişebilmek gibi.

Eğitim alanında çeşitli teknolojik aletlerden yararlanılması, eğitim-öğretimin kaliteli, anlaşılır ve kolay olmasını sağlamıştır.

Eğitim Alanında Kullanılan Teknolojik Ürünler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

minam_potter13 Ocak 2020

TEŞEKKÜRLER ╰(*°▽°*)╯

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Ş Harfi ile Başlayan Kelimeler ve Kavramlar Şizofreni hastalığının nedenleri, belirtileri ve tedavi yolları nelerdir? Barış, huzur ve kardeşlik ile ilgili hikayeler İslâm’ın beş şartı vardır Bunu bilen bahtiyardır Abdal tekkede hacı Mekke’de bulunur atasözünün anlamı nedir? Toplumda Yaygın Olan Bazı Batıl İnançlar ve hurafeler nelerdir?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Online İlkokul

  Hoşgeldiniz

  Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır