Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Doğa olayları nelerdir?

Ana Sayfa » Coğrafya » Doğa olayları nelerdir?
Doğa olayları nelerdir?

Doğa olayları nelerdir?

Doğada birçok olay kendiliğinden ve belli bir düzen içerisinde oluşur. Doğa olayları bu düzenin sağlanmasında etkilidir. Yeryüzündeki sular, Güneş’in etkisi ile buharlaşarak gökyüzüne doğru yükselir ve bulutları oluşturur. Bulutlarda biriken su damlacıklarının yeryüzüne düşmesi yağmuru oluşturur. Kar, su buharlarının havada donarak beyaz ve hafif damlacıklar hâlinde yeryüzüne inmesidir. Dolu ise su buharlarının donarak katı hâlde yeryüzüne inmesidir.

Su buharlarının oluşturduğu bulutlar bazen yeryüzüne yakın mesafede olur. Yerle temas eden hava içindeki su buharının donarak kristalleşmesi sonucu sis oluşur.

Rüzgâr, ısınan havanın soğuk hava ile yer değiştirmesi sonucu oluşan esintidir. Doğa olaylarından zarar görmemek ve gerekli önlemleri almak için hava durumunu takip etmeliyiz.

Doğa olayları nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Şair nedir? Şair ne demektir? Saygı Akrostiş Şiiri Her işte bir hayır vardır Bilim Adamları ve Buluşları Trafik güvenliği dersinde kazandırılması amaçlanan değerler nelerdir? Burnundan solumak deyiminin anlamı nedir?

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır