Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Canlılar barınma ihtiyacını nasıl karşılar?

Ana Sayfa » Hayat Bilgisi » Canlılar barınma ihtiyacını nasıl karşılar?
Canlılar barınma ihtiyacını nasıl karşılar?

Canlıların birçok ihtiyacı vardır. Beslenme, giyinme, barınma bunlardan bazılarıdır. İnsanların barınma ihtiyacını evler karşılar. İnsanlar, güvenli ve huzurlu yaşamak isterler. Dış tehlikelerden, hava şartlarından (soğuk, sıcak, kar) korunmak için evleri tercih ederler. Yaşanılan bu evler tek katlı, çok katlı olabilir. Herkesin evi birbirinden farklıdır. Her insan, evinin eşsiz olduğunu düşünür; çünkü ailesiyle birlikte bu yuvada mutlu bir şekilde barınırlar. Ayrıca evimizin yanında, daha birçok ev ve apartman vardır. Buralarda yaşayanlar, bizim komşularımızdır. İnsanlar evlerde yaşarken, hayvanlar da kendilerine uygun yuvalarda yaşar. Bazı hayvanlar, yuvalarını kendileri yaparken, bazıları da insanların yaptıkları barınaklarda yaşar.

Tavuk kümeste, inek ahırda, köpek kulübede, arı kovanda, ayı inde, balık suda, kanarya kafeste, koyun ağılda barınır yaşamak için.

Koyun, keçi, kedi, köpek, at ve eşek gibi hayvanlar genellikle çiftlikte yaşayan hayvanlardır. Kurt, kaplan, aslan, tilki ve çakal gibi hayvanlar ormanlarda yaşar. Karıncalar toprağın altına yuva yapar. Timsah, balık, kurbağa ise suda yaşar. Timsah ve kurbağa gibi bazı hayvanlar hem su da hem de karada yaşayabilir.

Canlılar barınma ihtiyacını nasıl karşılar? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Atatürk Şiirleri Dünya Akrostiş Şiiri Mehmet KARAKOYUN Sebze ve meyvelerde vitamin kaybını önlemek için ne yapmalı? Çevrenizde kullanılan çalgılar nelerdir? Millî Mücadele İhtiyaçlarımız ile isteklerimiz arasındaki farklar nelerdir?

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır