Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Burun tıkanıklığını açmanın yolları nelerdir?

Ana Sayfa » Sağlık » Burun tıkanıklığını açmanın yolları nelerdir?
Burun tıkanıklığını açmanın yolları nelerdir?

Burun tıkanıklığını açmanın yolları nelerdir?

Burnun tıkalı olduğu dönemlerde tuzlu su ile temizleme ve burun deliklerine zeytinyağı damlatma ile tıkanıklık giderilebilir.

Burundan soluk alıp vermek, sağlıklı bir vücut ve solunum sistemi için oldukça önemlidir. Burun tıkanıklığı, kişinin yaşam kalitesini önemli ölçüde etkileyen bir sorundur. Özellikle kulak, burun, boğaz rahatsızlıklarında ve mevsim geçişlerinde sıkça rastlanan burun tıkanıklığı hem çocuklarda hem de yetişkinlerde yaşam kalitesini etkileyerek birçok hastalığa da neden olabiliyor.

Burun akıntısı kanla birlikte görülüyorsa veya birkaç günden fazladır tıkalıysa mutlaka bir doktora görünmelisiniz.

Gün içerisinde kendinizi sıcak tutmak ve evde terlemek burun tıkanıklığına iyi gelecektir. Tuzlu su, burnu temizlemek için oldukça etkili bir yöntemdir.

Ilık bir bardak suya bir çay kaşığı tuz ve bir çay kaşığı karbonat koyarak burnunuzu temizleyebilirsiniz. Ortamın nemli olması burun tıkanıklığına iyi gelir. Uyuduğunuz odada kaloriferin üzerine bir su bardağı su koyarak ortamın nemli kalmasını sağlayabilirsiniz. Burun deliklerine zeytinyağı damlatmak da tıkanıklığı açacaktır. Bol su tüketiminin de tıkanıklığı iyileştirici özelliği vardır. Burun tıkanıklığı döneminde özellikle sigara bırakılmalı ve bol miktarda c vitamini içeren besinler tüketilmelidir. Burun tıkanıklığı şikayetleriniz uzun süre devam ediyorsa muhakkak kulak burun boğaz hekimlerinden destek almalısınız.

Burun tıkanıklığını açmanın yolları nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Havadan nem kapmak deyiminin anlamı nedir? Kanserle ilgili sözler ve sloganlar Konularına Göre Atasözleri Nelerdir? Zıt anlamlı kelimeler Bilim Adamlarının Özellikleri Okulun tarihi hakkında araştırma yapmak için neler yapmalıyız?

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır