Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bardaktan telefon yapma etkinliği ve oyunu

Ana Sayfa » Bilişim ve Teknoloji » Bardaktan telefon yapma etkinliği ve oyunu
Bardaktan telefon yapma etkinliği ve oyunu

Bardaktan telefon yapma etkinliği ve oyunu

Merhaba çocuklar…

Evde yan odadaki anne babanızla, kardeşinizle veya arkadaşlarınızla konuşabileceğiniz bir telefon yapmak ister misiniz? Hem de bardaktan! Nasıl mı? Evinizde bulunan iki karton bardağın (Plastik de olabilir.) arasından ip geçirerek kendi telefonunuzu yapmanız mümkün (Bu etkinliği yaparken güvenlik uyarılarına dikkat ederek büyüklerimizden yardım alalım).

Malzemeler

Kırmızı fon kartonu
Renkli el işi kâğıtları
Kurşun kalem
Makas
Silgi
Yapıştırıcı
İğne
İplik
Oynar göz (2 çift)
2 adet karton veya plastik bardak

Bardaktan telefon nasıl yapılır?

Karton bardaklarınızın etrafını istediğiniz renkte el işi kâğıtlarıyla sarın, yapıştırıcı yardımıyla yapıştırın. Daha sonra oynar gözleri karton bardaklara yapıştırın.

Kırmızı kartona dudak şekli çizerek kesin ve dudakları oynar gözlerin altına yapıştırın. Şimdi sıra bardaklar arasına ip geçirmekte. Karton bardaklarınızı ters çevirin, iğne yardımıyla altlarında delikler açın. İpin uzunluğunu, evin odalarındaki mesafelere göre ayarlayın (Telefonunuz nereden nereye kadar uzansın istiyorsanız ona göre ayarlayabilirsiniz.). Açtığınız deliklerden iplerin ucunu geçirin, bardakların içinden iplere düğüm atın.

Evet, bardaktan telefonunuz hazır. Şimdi telefonunuzun arasındaki ipi gergin tutarak bardaktan bardağa konuşabilirsiniz. Bardağı konuşurken ağzınıza, dinlerken kulağınıza götürmeyi unutmayın.

Bardağı istediğiniz başka şekillerde de süsleyebilir ya da hiç süslemeden kullanabilirsiniz. Önemli olan iki bardak arasına ip bağlamak ve ipi gergin bir şekilde tutmak… Sonrası değmeyin odadan odaya sohbet keyiflerinize.

Yeşim COŞKUN, Umut YİĞİT

Bardaktan telefon yapma etkinliği ve oyunu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  İstiklâl Marşı İletişim Araçları akrostiş Şiiri Doğru ve faydalı bilgiler Yüzünü ağartmak deyiminin anlamı nedir? J Harfi ile Başlayan Kelimeler Abdala kar yağıyor, titremeye hazırım demiş atasözünün anlamı nedir?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Online İlkokul

  Hoşgeldiniz

  Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır