Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Anneler günü nedir?

Ana Sayfa » Belirli Günler ve Haftalar » Anneler günü nedir?
Anneler günü nedir?

Anneler günü nedir?

Her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü Anneler Günü olarak kutlanır.

1908 yılında, Anna Jarvis annesini kaybettikten sonra her yıl düzenli olarak annesini anması ile başlayan “Anneler Günü” kutlama serisi,Amerikan Kongresi’nin 1914 te bu olaydan etkilenip,ülke çapında kutlanan bir bir gün olması yönündeki kararı ile ilk kez resmi olarak kutlandı.

Türkiye’de ise 1955 yılından bu yana resmi olarak yıl mayıs ayının 2. pazar günü anneler günü olarak kutlanmaktadır.

Anneler Günü her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanılır ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde annelere çeşitli hediyeler alınır ve annelere kutlama mesajları veya şiirler yazılır, hediyeler alınır, gönderilir. Anneler gününüz kutlu olsun.

Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gün. Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde annelere çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.

Annemize alacağımız küçücük bir hediye onlar için büyük önem taşır. Annemize ona olan sevgimizi göstermemizin bir nişanesi olarak çeşitli hediyeler alabilirsiniz.

Anne

Anneler günü nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Etekleri zil çalmak deyiminin anlamı nedir? Bayrağımız ve Milli Marşımız nedir? Ömrü billah deyiminin anlamı nedir? Bir gemi yanaştı Samsun’a sabaha karşı Spina Bifida (bel açıklığı) Hastalığı Nedir? Aç ayı oynamaz atasözünün anlamı nedir?

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul - Tüm Hakları Saklıdır