Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Alemlerin efendisi, gönlümüzün sultanı, insanlığın kurtarıcısı

Ana Sayfa » Din ve Ahlak » Alemlerin efendisi, gönlümüzün sultanı, insanlığın kurtarıcısı
Alemlerin efendisi, gönlümüzün sultanı, insanlığın kurtarıcısı

Alemlerin efendisi, gönlümüzün sultanı, insanlığın kurtarıcısı

Alemlerin efendisi, gönlümüzün sultanı, insanlığın kurtarıcısı, peygamber efendimiz (S.A.V)’i hangi yazıyla, methiyeyle, şiirle, cümleyle, kelimeyle anlatırsak anlatalım yetersiz ve aciz kalır. Ona ne yazılsa az, ne anlatılsa eksik kalır.

Üstat Necip Fazıl şöyle diyor:

Bu eserimde anlatılan bütün eksiklikler benim, bütün iyilikler sizin eseriniz YA RASULALLAH. O usta kalem ki, aciz kalırken ALLAH RASULÜNÜ anlatmaktan biz bir hiçiz. Hani sevgiliye anlatamazsın ya sevgini kalbin atar, kelimeler düğümlenir, seçilen bütün kelimeler yetersiz kalır ya, bu sevgi, bu muhabbet, bu aşk ondan da ileri. Kâinatta hiçbir insan onun kadar sevilmedi. Müminlerin çarpan kalbi, gözündeki yaş, yüreğindeki sevdadır onun sevgisi… Kurtuluşun anahtarı, Rabbine yakın olmanın rehberi, huzur ve mutluluğun kaynağıdır onun sevgisi. Peygamber efendimiz HZ. MUHAMMET MUSTAFA(SAV)’in sevgisi yaşamımızın ayrılmaz parçası olmalıdır. Peygamber efendimizin(SAV) ahlakının karşısında kendimizi sorgulamalıyız. Hayatımızı peygamber efendimizin(SAV)’in hayatına endekslediğimizde, huzur ve mutluluğu yakalayacağımızdan kimsenin endişesi olmamalı. O hayat ki, sabrın kalesi. O hayat ki, sevginin anahtarı. O hayat ki, adaletin timsali. O hayat ki, ilmin rehberi. O hayat ki, karanlığın aydınlığı. Ve biz bu hayatın neresindeyiz? Onun muhasebesini yapmamız lazım. Her şeyin muhasebesini yapan biz, hayat muhasebemizin çıkmazındayız. Kendimize gelme vaktimiz gelmedi mi? Çıkmaz sokakları bırakma vaktimiz çoktan geçti. Kaldı ki, öyle bir vakitte yok zaten. Peygamber efendimiz(SAV)’in hayatına ne kadar benziyor hayatımız?

Alemlerin efendisi, gönlümüzün sultanı, insanlığın kurtarıcısı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Çevremizdeki varlıkların hareketleri özellikleri nelerdir? Resimli Hikayeler Y Harfi ile Başlayan Eş Anlamlı Kelimeler Haram nedir? Oyunda uymamız gereken kurallar nelerdir? Kardeşlik Haftası

  FACEBOOK'TA BİZ

  Online İlkokul

  Hoşgeldiniz

  Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır