Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ailemize hangi konularda yardım etmeliyiz?

Ana Sayfa » Genel » Ailemize hangi konularda yardım etmeliyiz?
Ailemize hangi konularda yardım etmeliyiz?

Ailemize hangi konularda yardım etmeliyiz?

Burcu, kardeşi Bora ile birlikte annesine sofranın hazırlanmasında yardımcı olurlar. Masaya dilimlenmiş ekmekleri, kaşık, çatal, bardak ve peçete gibi malzemeleri getirirler. Yemekten sonra da sofranın toplanmasına yardımcı olurlar.

Burcu, yardım etmeyi çok sever. Özellikle kardeşine yardımcı olur. Kardeşinin yapmakta zorlandığı işlerde hep yanında olmaya çalışır. Burcu, kardeşi Bora’nın kırılan oyuncaklarını da tamir eder. Ayrıca bu işler onun el becerilerini de geliştirir.

Timur’un Sarman adında bir kedisi vardır. Sarman’ın mamasını, sütünü ve suyunu koyar. Sarman’ın temizliğiyle ilgilenir.

Oya da bahçe işlerinde ailesine yardım etmeyi sever. Bahçenin bazı küçük işlerini yapmaktan zevk alır. Sonbaharda dökülen yaprakları süpürür. Bahçe işleriyle uğraşmak onu mutlu eder.

Aziz, evlerindeki çiçeklerin bakımı için annesine yardım eder. Çiçeklerin kuru yapraklarını toplar ve onları sular. Ayrıca Aziz, çiçek yetiştirme konusunda araştırmalar da yapar. Çiçeklerle ilgilenmek onun becerilerini geliştirir.

Arzu da babasına çeşitli işlerde yardım eder. Özellikle babası ile araba yıkamak çok hoşuna gider. Arzu’nun yardımıyla babası arabayı daha kısa sürede yıkar.

Evlerimizde bizim de üzerimize düşen görev ve sorumluluklarımız vardır. Çiçekleri sulamak, sofra hazırlamak, evcil hayvanlarımıza bakmak, kardeşlerimizle ilgilenmek, basit bakım ve onarım işleri yapmak bunlardan bazılarıdır.

Ev işlerinde ailemize yardımcı olduğumuzda mutlu oluruz. İş bölümü yaptığımız için işlerimiz daha kısa zamanda biter. Ancak yaptığımız iş bölümünün adil olması gerekir.

Ailede yardımlaşmak birbirimize olan saygı ve sevgimizi artırır. Ayrıca ev işleri yapmak bizim el becerilerimizi geliştirir.

Ailemize hangi konularda yardım etmeliyiz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Cümle Türlerine Göre Atasözleri Gülleri hiç solmayan, Kokusu kaybolmayan, Durmadan dalgalanır şanlı bayrağım, Allah’ın varlığı ve birliği nasıl ispatlanır? Acele bir ağaçtır, meyvesi pişmanlık atasözünün anlamı nedir? Çevresel Etmenlerin Kişi ve Toplum Sağlığına Etkileri nelerdir?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Online İlkokul

  Hoşgeldiniz

  Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır