Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Aile içinde demokratik bir ortam nasıl oluşturulur?

Ana Sayfa » Genel » Aile içinde demokratik bir ortam nasıl oluşturulur?
Aile içinde demokratik bir ortam nasıl oluşturulur?

Aile içinde demokratik bir ortam nasıl oluşturulur?

Ailemizle ilgili kararlar alınırken biz de düşüncelerimizi söylemeliyiz. Fakat yalnızca kendi düşüncelerimizin gerçekleşmesi için ısrar etmemeliyiz. Aile bireylerimizle birlikte ortak karar almalıyız. Anne babamız karar alırken bizim de fikirlerimizi sormalıdır. Ailede alınan bir karara katılmadığımızda bunu çekinmeden söylemeliyiz. Ailede kararları hep beraber almalıyız. Ailede karar alınırken görüş bildirmek bizim en doğal hakkımızdır.

Hepimizin ailesinde birçok kararlar alınıyor. Bu kararları nasıl alıyorsunuz? Kararlar alınırken sizin düşüncelerinizde soruluyor mu?

Aile içerisinde karar alınırken herkes düşüncelerini açıkça söyleye bilmelidir.

Karar alınırken görüş bildirmek her çocuğun hakkıdır.

Ailede düşüncelerin paylaşılması, karar alınmasında tüm bireylerin söz hakkına sahip olması aile içi işbirliğinin ve demokrasinin olduğunun bir göstergesidir.

Aile içerisinde demokratik bir ortam oluşturmalıyız. Demokratik bir ortamda herkesin fikrini söyleme hakkı vardır. Karar alınırken bu hakkını özgürce kullanır.

Okulda, sınıfta kurallar olduğu gibi evde de bir takım kurallar belirleyebiliriz. Belirlediğimiz bu kurallara uyarak planlı ve programlı bir hayat sürdürürüz.

Kurallar olmazsa herkes canının istediğini yapar ve bu da kargaşa ortamı oluşturur. Kimse böyle bir ortamda bulunmak istemez. Böyle bir ortamda verimli çalışma yapılamaz.

Aile içinde demokratik bir ortam nasıl oluşturulur? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Tanışma ifadeleri nelerdir? İslam’da İtikat Esasları Nelerdir? E Harfi ile Başlayan Eş Sesli Kelimeler Bilim ve teknoloji ile ilgili bilmeceler Bir toplumsal kalkınmanın örneği Maddelerin Gözlemlenebilir Özellikleri Nelerdir?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Online İlkokul

  Hoşgeldiniz

  Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır