Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Aile içi sorumluluklarımız nelerdir?

Ana Sayfa » Genel » Aile içi sorumluluklarımız nelerdir?
Aile içi sorumluluklarımız nelerdir?

Aile içi sorumluluk ve ailede yardımlaşma

Aile içi sorumluluklarımız nelerdir?

Aile içerisinde bireylerin görev ve sorumlulukları vardır. Bu görev ve sorumluluklarını yerine getirirken yardım alabilirler. Ailemizde bir birimize yardımcı olmalıyız.

Mesela sofra hazırlanırken; annemiz yemeği, biz tabakları, kaşık ve çatalları, babamız suyu, abimiz veya ablamız ekmeği getirirse birlikte sofrayı hazırlamış oluruz. Böylelikle annemize yardım etmiş, onun işini kolaylaştırmış oluruz. Buna benzer birçok konuda aile bireyleri birbirine yardım ederek işlerini kolaylaştırabilirler.

Ailede yardımlaşma varsa; o ailede birlik ve beraberlikte vardır. Birlik ve beraberlik huzur ve mutluluk kaynağıdır. Mutlu ve huzurlu bir aile için, sizlerde ailenize daha fazla nasıl yardımcı olabilirsiniz düşünün bakalım.

Evimizde uyulması gereken kurallar vardır. Bu kurallar evimizde mutlu, huzurlu bir şekilde yaşamak için vardır. Ailedeki herkes bu kuralla ra uymak zorundadır. Evimizin kurallarına uymaz sak tartışmalar ve kavgalar olabilir. Evde herkes kendine düşen sorumluluğu yerine getirmeli, diğer bireylere de yardım etmelidir. Bizler ev işlerinde anne babamıza yardım etmeliyiz.

Aile içinde herkesin belli bir sorumluluğu vardır. Herkes sorumluluğunu yerine getirmelidir. Ailede herkes birbirine yardım etmelidir. Her işi bir kişiden beklememelidir. Sofra kurulurken annemize yardım edebiliriz. Badana yapılırken babamıza yardım edebiliriz. Evde herkes birbirine yardım ederse işler daha çabuk biter. Hem de aile içinde sevgi ve saygı artar.

Aile içi sorumluluklarımız nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Mebbis Sorunları Planlı ve düzenli çalışmanın faydaları nelerdir? Aile içinde benzerlik nedir? Bireysel özelliklerimiz ve yeteneklerimiz nelerdir? Doğru ve etkili bir iletişim kurabilmek için neler yapmalıyız? İlkokul arkadaşları 52 yıl sonra buluştu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Online İlkokul - Tüm Hakları Saklıdır